Katalog

Newsletter

Krawaty sklep online

  • Modny krawat ważnym atrybutem w wyglądzie mężczyzny.

   Dobieranie krawata do koszuli to męskie zadanie, przed którym staje mężczyzna przed wyjściem do pracy lub na imprezę. Aby ułatwić Państwu podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniego wzoru krawata podzieliliśmy je na kilka kategorii.

   Krawaty gładkie
   Dostępne w dwóch kształtach – wąskim i szerokim. Krawaty wąskie wykonane z gładkiej tkaniny są dedykowane dla młodych mężczyzn na szczególne okazje np.: na studniówkę czy egzamin. Modele o większej szerokości polecamy dojrzałym mężczyznom gustujących w stonowanej elegancji.

   Krawaty w skośne paski
   Wzory takich modeli wywodzą się z dawnej szkoły elegancji, kiedy członkowie angielskich klubów dla dżentelmenów nosili je w charakterystycznych dla swojej organizacji kolorystyce. Krawaty w skośne paski to kwintesencja elegancji, którą polecamy każdemu mężczyźnie. Wybierając krawat w paski należy kierować się kolorystyką. Sugerujemy aby te w stonowanych kolorach zakładać do pracy, natomiast na mniej formalne okazje polecamy mocną skontrastowaną kolorystykę.

   Krawaty w kratkę
   Kratkowe desenie, to stosunkowo młody trend w krawatowej modzie. W przeważającej większości są produkowane w szerokościach od 6,5 cm – 7,5 cm. Cieszą się dużą popularnością wśród młodych mężczyzn, którzy upodobali sobie kraciaste krawaty do stylizacji całodziennych.

   Krawaty w drobne wzory
   Tutaj prym wiodą desenie w groszki o różnych wielkościach oraz krawaty z motywem indyjskiego wzoru paisley. Bardzo trudno zakwalifikować wzorzyste krawaty do konkretnego typu stylizacji. Kluczową rolę odgrywa kolorystyka, która w tym przypadku powinna determinować wybór. Krawaty w drobne wzory bardzo często pasują do biznesowego stylu oraz młodzieżowej elegancji.

   Krawaty z dzianiny.
   Wbrew pozorom, krawaty wykonane z dzianiny zwane ostatnio „skarpetkami” mają bardzo długą historię. W latach 50-tych oraz 60-tych były najczęściej noszone. Teraz wracają do męskiej mody w nowej odsłonie. Knity, bo tak wielu Panów nazywa te modele krawatów są najczęściej utożsamiane z miejską modą. Ich głównymi użytkownikami są młodzi eleganci oraz młodzież hołdująca stylom casual oraz preppy. Dzianinowe krawaty pasują do sportowych marynarek, kolorowych koszul oraz męskich dodatków w odważnych kontrastowych kolorach i deseniach.


  • Krótki kurs doboru krawata:

   Gładkie krawaty są dla:
   - wąskie dla młodych mężczyzn;
   - szersze dla dojrzałych elegantów.

   Krawaty w paski - dobieraj ze względu na kolor:
   - do pracy w stonowanej kolorystyce;
   - na formalne spotkanie więcej kontrastu i żywego koloru.

   Krawaty wzorzyste - w zależności od kolorystyki dedykowane eleganckim biznesmenom oraz do młodzieżowych stylizacji.

   Krawaty knit – głównie dla miłośników eleganckiego casualu oraz mody w stylu preppy.